Life is a story

tryumf (271 kB)

Izabella Gustowska
"Life is a story" (2005 r.)

lightbox: wydruk cyfrowy/pleksi/metal/żarówka
65 x 65 cm

Urodziła się w 1948 roku w Poznaniu i tam studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Dyplom uzyskała w 1972 roku w pracowni Tadeusza Jackowskiego. Obecnie jest profesorem tej uczelni, obecnie Akademii Sztuk Pięknych.

Zajmuje się grafiką, malarstwem, instalacją, performance – polska artystka intermedialna. W swoich pracach wykorzystuje często sprzęt video, materiały fotograficzne, które łączy z innymi mediami oraz środkami wyrazu. Tworzy swoiste rozwijające się cykle.

W latach 1979 – 1978 była członkiem grupy poznańskich artystów odNOWA. Do 1992 roku prowadziła poznańską galerię ON. Stypendystka prof. Emilio Vedovy w Wenecji, Funduszu Rozwoju Twórczości Plastycznej University of Alberta w Edmonton, Fundacji San Zanobi we Włoszech, Central Saint Martin’s of Art. w Londynie.

W 1978 roku reprezentowała Polskę na w Sao Paulo, jest laureatką licznych prestiżowych międzynarodowych biennale triennale grafiki oraz konkursów w dziedzinie rysunku, malarstwa, grafiki oraz tkaniny. Ma za sobą ponad 50 wystaw i prezentacji indywidualnych. Obecnie jest kuratorem sztuki i wydarzeń artystycznych.